Ekspluatācijā ir nodota pirmās kārtas daudzdzīvokļu ēka vienā no mūsdienīgākajiem un ilgtspējīgākajiem projektiem — rezidenču kvartālā „Līčukrasti” Pierīgā

09.12.2021

Šī gada novembrī ekspluatācijā ir nodota pirmā trīsstāvu daudzdzīvokļu ēka rezidenču projektā „Līčukrasti” Stopiņu pagastā, Pierīgā. Šis projekts citu vidū izceļas ar konceptuālo risinājumu, kura galvenais atslēgvārds ir „ilgtspējība”.

Domājot par ilgtspējību, projekta autori, arhitekti un būvnieki ir strādājuši roku rokā, lai ilgtspējības ideju iemiesotu katrā niansē, tostarp projektā, plānojumā, izmantotajos būvmateriālos un tehnoloģijās. Rezidenču „Līčukrasti” iedzīvotāji iegūs daudz priekšrocību: zaļu vidi tikai pārdesmit minūšu attālumā no Rīgas centra, sakoptu teritoriju ar kokiem, dārzu, bērnu rotaļu laukumu, kā arī dīķi.

Trīsstāvu ēkā ir 24 dzīvokļi 38 m2 līdz 106 m2 platībā. Pilnīgi visiem dzīvokļiem ir balkons vai terase. Plašuma sajūtu sniedz 3 m augstie griesti. Pārdomātais plānojums ļauj efektīvi izmantot katru kvadrātcentimetru, kas, protams, ir būtisks aspekts dzīvokļa iegādē, kā arī uzturēšanā.

No tehnoloģijām ēkai ir savs moderns saules kolektors, augstas jaudas elektroenerģijas tīkls un sadale, kā arī individuāli skaitītāji un elektromobiļu uzlādes stacija. Ēkas celtniecībā un apdarē iespēju robežās ir izmantoti dabiski materiāli: koks (koka logi, dabiskas koka parketa grīdas, lapegles fasādes apdare) un akmens (marmora palodzes). Tādējādi rezidences „Līčukrasti” izcili iekļaujas Stopiņu pagasta dabiskajā vidē.

Iedzīvotāju komfortam ir izveidota arī pazemes autostāvvieta, velosipēdu un motociklu novietne pagrabstāvā, noliktava katrai rezidencei, kā arī sporta zāle, veļas mazgātava un ērts vestibils.

Rezidences „Līčukrasti” ir projektētas ar vairāku desmitgažu perspektīvu, lai nodrošinātu iedzīvotājiem modernus un ilgtspējīgus risinājumus ne tikai šodien vai pēc 3 gadiem, bet arī tālākā nākotnē.

Stāsta „Līčukrastu” kvartāla idejas autors un attīstītājs Harijs Čīka: „Līdz ar Apvienoto Nāciju Organizācijas 17 ilgtspējīgas attīstības mērķu jeb globālo mērķu definēšanu mums katram ir iespēja sniegt ieguldījumu to īstenošanā, lai atbalstītu plānu par labākas un ilgtspējīgākas nākotnes sasniegšanu visiem un ikvienam. Daudzi par šiem aspektiem iedomājas sociālu projektu īstenošanas kontekstā, tomēr, lai šos mērķus sasniegtu, mums katram ir jāsniedz savs nelielais ieguldījums arī ikdienas dzīvē. „Līčukrasti” ir mūsu ieguldījums ilgtspējīgas nākotnes veidošanā.”

Par rezidenču projektu „Līčukrasti”

Rezidenču kvartāla „Līčukrasti” idejas autors un attīstītājs ir Harijs Čīka. Šī projekta izstrādes pamatideja bija izveidot harmonisku, modernu un ilgtspējīgu vidi komfortablai dzīvei. Šajā projektā ir apvienots projekta autora skatījums uz citu valstu pieredzi, Latvijas dabu, patriotismu, celtniecībā un apdarē izmantoto materiālu izcelsmi, kvalitāti un ilgmūžību, kā arī daudzām citām niansēm. Arhitekts ir Gatis Didrihsons. Teritorijas labiekārtošanas plānu autors ir Edgars Neilands ar savu komandu SIA „Labie koki”. Projektu plānots īstenot sešās kārtās, gan rindu mājās, gan daudzdzīvokļu namos kopā piedāvājot vairāk nekā 100 mājokļu.

Papildu informācija

Kristīne Dubane

Tālr. + 371 28 232 007

E-pasts [email protected]

Atpakaļ