Līčukrasti

Ekspluatācijā ir nodota pirmās kārtas daudzdzīvokļu ēka vienā no mūsdienīgākajiem un ilgtspējīgākajiem projektiem — rezidenču kvartālā „Līčukrasti” Pierīgā
Šī gada novembrī ekspluatācijā ir nodota pirmā trīsstāvu daudzdzīvokļu ēka rezidenču projektā „Līčukrasti” Stopiņu pagastā, Pierīgā. Šis projekts citu vidū izceļas ar konceptuālo risinājumu, kura galvenais atslēgvārds ir „ilgtspējība”.

Dzīves stila kvartāls

Ko nespēj atsevišķi uzbūvēta viena māja, var sasniegt pārdomāti radīts kvartāls. Tā idejas mērķis ir dot iespēju izveidoties iedzīvotāju komūnai – domubiedru grupai, kas vienā ģeogrāfiskajā reģionā veido vidi ar līdzīgām vērtībām un dzīves stilu.

Līčukrasti apvieno premium klases kvartālu ar privātmājas sajūtu – komfortablu, drošu, veselīgu un ilgtspējīgu – 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā.

Kopējo konceptu un arhitektūru veidojis pazīstamais arhitekts Gatis Didrihsons, akcentu liekot uz teritorijas attīstības koncepciju – kvartāls ar stāstu. Projekts tiek veidots no jauna, ar jaunu skatījumu un redzējumu, bet uz iepriekš izstrādātas pamatbāzes. Projekts sākotnēji sastāvēs no mazstāvu dzīvojamā ēkas ar 24 dzīvokļiem, balkoniem un terasēm, pazemes autostāvvietu, noliktavas telpām un vasaras dārzu.

Mājas, kuras baudīt

Daba un infrastruktūra – šādu savienojumu meklējam mūsdienu pasaulē. Tāpēc Līčukrasti veidoti tā, lai sniegtu iespējas, kā dzīvojot privātmājā Pierīgā, bet pakalpojumi tiktu nodrošināti kā attīstītam pilsētas kvartālam, kur tiek domāts par iedzīvotāju komforta līmeni un kopējas filozofijas izveidi. Un te arī sākas paaugstināta komforta dzīves iespējas.

Zems apbūves blīvums, pārdomāta plānojuma dzīvokļi, augsta līmeņa apdares materiāli, kvalitatīva santehnika, mūsdienu vadošās tehnoloģijas apkures un komunikāciju sistēmās, lifts kāpņu telpā ar plašākajiem dzīvokļiem, apakšzemes autostāvvietas, velo un ratiņu novietne, noliktava katram dzīvoklim īpašumā, telpas sportam,  jogai, elektromobiļu uzlādes stacija – tās ir tikai dažas no topošā dzīvojamā ciemata priekšrocībām. Liela daļa no tām izpaužas arī apkārtējās vides pieejamībā un daudzveidībā – lēna dabas baudīšana, ātrs rīta skrējiens pa meža takām, svētdienas pēcpusdienas tēja uz terases, noskatoties kā noriet saule – lai to visu baudītu un piedzīvotu, nav jāpārceļas uz laukiem, nav jābūt miljonāram, lai izbaudītu saulrietu no savas privātās pussalas. Līčukrastos katrs rezidences īpašnieks varēs izbaudīt savu dzīvesvietu ar tādu komfortu, kas līdz šim bijis pieejams pašā ekskluzīvākajā tirgus segmentā.

Dabiski veidojusies Līčukrastu apkārtējā vide ir piemērota sportiskām aktivitātēm un atpūtai dabā. Tāpēc, veidojot koncepciju, arhitekti paredz vietu arī visam tam, kas šo atpūtu un aktīvās nodarbes padara iespējamas – velosipēdi, skrejriteņi, skrituļslidas, slēpes, nūjošanas u.c. inventārs – šeit būs mājas, kur to visu var izmantot un novietot sev ērtā un komfortablā veidā.

Ciemats ar stāstu

Rezidences “Līčukrasti” ir jauna koncepta kvartāls ar lielisku atrašanās vietu un loģiskām piedāvāto īpašumu pozīcijām. Kvartāls piedāvā mājas mūsdienīgiem, progresīviem cilvēkiem, kuri vēlas baudīt dzīvi saskaņā ar dabu un atrasties pilsētas infrastruktūras tuvumā, nezaudējot saikni ar kustību un aktivitāti.

“Līčukrasti” tiek veidoti kā paaugstināta komforta rezidenču kompleksa projekts dažādās arhitektūras formās (tostarp arī rindu mājas), kura attīstība 6 kārtās sniegs labākos dzīves apstākļus 100 laimīgajām ģimenēm, iedzīvotājiem sniedzot iespēju piedalīties nākamo kārtu veidošanā, izsakot idejas un domas par savas vides veidošanu.

Īsto Līčukrastu stāstu veidos tā iedzīvotāji sadarbībā ar attīstītāju un pašvaldību. Ikviens, kas bijis Līčukrastos, apzinās unikālo projekta vērtību un vēlas būt klāt esošs tā tapšanā un pilnveidošanā.

Nākotnes dzīves stils

Lai arī kvartāls attīstīsies dažādu formu arhitektūrā, izstrādātais detalplānojums garantē apbūves blīvuma nepaaugstināšanu, kas ir nozīmīgs aspekts, domājot par īpašo ciemata koncepciju, kā privātu, zināmu un drošu vidi. Mainoties dzīves ritmam, arī attīstītāji pielāgo piedāvājumu un maina koncepcijas, kā veidot nākotnes dzīvojamos projektus. Līčukrasti taps par vietu, kur iespējams dzīvot un strādāt, arī neizbraucot no rezidencēm, no savas pazīstamās un drošās teritorijas. Šāds kvartāla koncepts nākotnē var ietvert arī publisko kompleksu, co-working telpas, kafejnīcas, bērnu centrus un citus pakalpojumus.

Mēs esam liela, skaista ceļa sākumā. Apzinoties to, mēs šobrīd piedāvājam labāko cenu par kvadrātmetru, kādu jebkad piedāvāsim šajā projektā. Turklāt, paveicot mūsu plānus, kopējā vērtība tikai palielināsies.

Par attīstītāju

Līčukrastu kvartāla idejas autors un attīstītājs ir Harijs Čīka – cilvēks ar lielu sirdi un izcilu pieredzi būvniecības nozarē gan Latvijā, gan citās valstīs. Šajā projektā Harijs apvieno savu skatījumu, citu valstu pieredzi, Latvijas dabu, patriotismu un mūsdienīgā dzīvesveida prasīgumu.

Pārliecība, kvalitātāte, domāšana ārpus ierastajiem rāmjiem, pieņemtajiem standartiem gan nekustamā īpašuma tirgū, gan teritorijas plānošanā – tas viss raksturo Harija Čīkas darba stilu. Projekts tiek attīstīts ar mērķi uzsākt jaunu virzienu izpratnē par dzīves kvalitāti, un tas materializējas tieši šeit, Līčos, Stopiņu novadā.

 

Attīstītājs Harijs Čīka par Līčukrastiem:
“Ātrajā skrējienā biznesā bieži tiek pazaudēts pats svarīgākais – cilvēks, viņa vajadzības, vēlmes un komforta līmenis. Veidojot šo projektu, mēs gribam uzsvērt, ka šeit, Līčukrastos, pats svarīgākais ir cilvēks. Viņa būtība, esība, saskaņa un mijiedarbība ar vidi, dabu, arhitektūru. Mēs ceļam un veidojam kvartālu sadarbībā ar iedzīvotājiem ilgtermiņā. Lai Līčukrasti patiešām būtu mājas, kur ir vēlēšanās būt, atgriezties un pēc kā ilgoties. Līčukrasti ir mans izsapņotais sapnis par citādu dzīvesvietu un dzīvesveidu, par attieksmi, pēc kuras mēs visi ilgojamies, bet ne vienmēr mums izdodas to atrast.”

 

Arhitekts Gatis Didrihsons par projektu:

“Līčukrastu projekts – kvartāls pilnībā atbilst mūsu izpratnei par ilgtspējīgu vietu labai dzīvošanai tiešā saiknē ar dabu, netālu no pilsētas, sabalansēti blīvā apbūvē ar tādiem kā komūnas veidošanās priekšnosacījumiem – kopējās ārtelpas zonas, parks, ūdensmala un nekustamā īpašuma piedāvājumu dažādība. Šīs lietas vienkopus var sniegt lielāki apbūves projekti – kvartāli, kāds arī iecerēts šis projekts “Līčukrasti””