Pierīgas ciematu priekšrocība ir teritorijas labiekārtošana

07.03.2021

Nekustamais īpašums Pierīgā – ne tikai dzīvoklis, bet arī labiekārtota teritorija.

Pierīgas ciematu priekšrocība pērkot dzīvokli jaunajā projektā ir gan jauna dzīvojama platība, gan plaša, labiekārtota teritorija. Dabas un infrastruktūras savienojums.

Līčukrastos visu teritoriju caurvij labiekārtojuma, sporta un rotaļu elementu izkārtojums ainavā. Katra elementa funkcijai tiek piemeklēts atbilstošākais un piemērotākais novietojumu. Šāds risinājums, neveidojot vienu plašu koncentrētu aktivitāšu un rotaļu zonu, mazina iespējamo ikdienas trokšņa līmeni un ļauj izvēlēties savām interesēm un konkrētās dienas noskaņai atbilstošu atpūtas vai aktivitāšu vietu. Pielietotais princips radīs vides dizaina- rotaļu-aktivitāšu elementu dabīgu iekļaušanos vidē un lietošanu dabas vidē. Tas veicina fantāziju un radošu pieeju dzīves ikdienai. Teritorijas iekārtojumā tiek atstātas brīvas vietas radošai sevis nodarbināšanai.

Teritorijā ir paredzētas vairākas multifunkcionālas zonas, kurās iespējama plašāku kopīgu pasākumu organizēšana.

 Centra laukuma (560 m2) perfektā zāliena lauce rada plašas tās izmantošanas iespējas. Piemēram, var ikdienā spēlēt futbolu vai badmintonu, vai kādu citu bumbu spēli. Svētkos vai īpašos vakaros, skatītājiem brīvi izvietojoties uz plediem vai līdzpaņemtajiem krēsliem, šeit var klausīties dzejas lasījumus, vērot modes skati, skatīties nelielas teātra izrādes, klausīties koncertus u.t.t. (max cilvēkietilpība ~ 140).

Saulgriežu sala (450 m2) ar nojumi ir piemērota ugunskura kurināšanai, vasaras un ziemas Saulgriežu, Lieldienu un plašāku ģimenes svētku svinēšanai vai rīta vingrošanas grupas nodarbībām (tai dzi, u-šu, joga u.c)(optimāla cilvēkietilpība ~ 50-60).

Dīķmalu un dīķi (3250 m2) var izmantot pastaigām, izbraucienam ar sup dēļiem, akmentiņu mešanas sacensībām, radio vadāmu laiviņu sacensībām vai vienkārši makšķerēšanai .

Līču bazāra koka terase(163 m2) un tai piegulošais cietā seguma laukums (464 m2) izmantojams gan kā kafejnīcas āra terase, gan kā āra birojnīca, gan arī kā tirgus placītis.

Teritorijā iezīmētas trīs pastaigu takas:

–  Garā pastaigu taka (670 m) ar kāpnēm – apkārt dīķim. Taka ved gar vingrošanas iekārtām un strītbola laukumu, gar trenažieriem pāri iekārtajam tiltam caur Saulgriežu salu un šūpolēm, pa kāpnēm augšā un gar robežu uz Meža ogu dārzu ar gliemežiem, balansa elementiem, garām piknika vietai ar ķēdēs iekārtiem šūpuļkrēsliem, cauri vīteņaugu pergolai uz centra laukumu. Piemērota dažādiem vecumiem, taču ar nelieliem pārvaramiem šķēršļiem – stāva nogāze, kāpnes, iekārts tilts, grants segums un iemīta taka zālienā, kas nav pilnībā piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem (lietojama ar īpašu tam piemērotu aprīkojumu vai ar pavadoni).

Dīķmalas pastaigu taka (275 m) – ideāli piemērota rīta skrējienam ar šķēršļiem, lēnām pastaigām, nūjošanai un pasēdēšanai uz laipas dīķmalā vai akmentiņu tālmešanas treniņiem .

Centra loks (230 m) ir pietiekami plats cietā seguma ceļš, lai ērti varētu samainīties divi riteņbraucēji. Ceļa segums ir piemērots skrituļošanas un velomācībām, dipu-dapu pastaigām un izcilu krītiņmākslas paraugu radīšanai. Līdz satiksmes noteikumu un normu apgūšanai bērni koplietošanas ceļus drīkst lietot tikai vecāku uzraudzībā, jo daļa maršruta iet pa koplietošas gājēju celiņiem, pagalma ceļa braucamo daļu un gar autostāvvietām.

Apgaismojums

Teritorijas izgaismošanai paredzēts lietot vairāku tipu gaismas ķermeņus, kas nodrošinātu racionālu teritorijas izgaismojumu, vienlaicīgi cenšoties mazināt funkcionālā apgaismojuma urbāniskās sterilitātes noskaņu.

Licukrasti Teritorijas Planojums 1
Līčukrasti teritrijas plānojums

Rezidences Līčukrasti teritorijas plānojumu vari apskatīt šeit:

https://licukrasti.lv/nakotne/

Atpakaļ